CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

PRZEPIĘKNE HOTELE W IRLANDII

PRZEPIĘKNE HOTELE W IRLANDII

Irlandia to przepiękny spokojny kraj z wielką ilością zieleni i owiec. Ci który są fanami natury znajdą się tutaj w raju. Fani campingów maja je co chwilę na wyciągnięcie ręki. A co można powiedzieć o hotelach, przecież na piękno natury dobrze się patrzy też z przepięknych luksusowych pokoi, albo z pięknego jacuzzi na otwartej przestrzeni! Mam dla Was kilka hoteli w Irlandii, które zachwycają wyglądem i lokalizacją, ale też ceną. Hmm…czy cena 5 450 euro za noc to przesada?


Dziś przygotowałam trzy hotele, którymi sama się zachwyciłam jak je zobaczyłam. Która z Nas nie chciałaby chociaż raz spać w zamku jak księżniczka? Albo obudzić się z widokiem na zatokę i wschód słońca? A no właśnie! Pewnie większość z Nas i chociaż na nie przepadam za hotelami, staram się ich w sumie unikać, to nie raz sobie oglądam ich oferty i wygląd dla własnej ciekawości i chęci. A więc zaczynamy.

www.booking.com

FERRYCARRIG HOTEL

Ten hotel jest bliski mojemu sercu. Pracowałam w Nim i wiem, że jest na bardzo wysokim poziomie. Lokalizacja może nie jest najlepsza, znajduję się on 5 kilometrów od miasta Wexford i niestety, ale taksówka tylko i wyłącznie wchodzi w grę to jest warty tych kilku euro wydanych na transport. Hotel jest nad zatoką i wschody słońca tam to coś przepięknego. Pamiętam do dziś jak stawałam i napawałam się widokiem słońca odbijającego się od wody i największa jego zaletą jest to, że każdy pokój ma na nią widok! Więc bez obaw możemy bookować tam sobie miejsce i piekny widok będzie gwarantowany bez kosztów dodatkowych. Cena za noc dla dwóch osób to około 80 euro. Znajdziemy tam SPA, restauracje, bar, basen oraz przepiękny taras na dworze. Blisko jest też do parku dziedzictwa narodowego Irlandii – Heritage Parku.

 

www.booking.com

DUNBOYNE HOTEL&SPA

Kolejny z nich mieści się w Dunboyne. W hrabstwie Meath. Jest oddalony od Dublina tylko 23 kilometry i zachwyca swoim wyglądem . Powracamy do czasów gregoriańskich! Zamek, w którym aktualnie jest hotel należał do rodziny Butlerów i potem przechodził z rąk do rąk, aż w końcu w 2006 roku został tu otwarty hotel.  Hotel oferuję SPA, przeróżne zabiegi kosmetyczne, bardzo dobre jedzenie z kuchnią międzynarodową, a także jest tam wiele miejsca do spacerów pośród drzew. Idealnie na krótki wypad za miasto. Aby odpocząć od codziennego tłoku miasta! Jest tam także jacuzzi na otwartym powietrzu,! Cena niestety niektórych pewnie zwali z nóg, ale w porównaniu z niektórymi hotelami w Dublinie, jest on w mojej opinii bardziej korzystny. Noc dla dwojga osób wychodzi w nim około 130 euro ze śniadaniami.

www.booking.com

Luttrellstown Castle Resort

Kolejny hotel mieści się nieco bliżej Dublina, niż Dunboyne Hotel&SPA, ale jeszcze bardziej zachwyca wyglądem.  Co ciekawe na 560-cio akrowej posiadłości może przebywać tylko 24 osoby. Które mają do dyspozycji prywatnego szefa kuchni, czy pole golfowe klasy mistrzowskiej. Hotel ma tylko dwanaście sypialni, które są bardzo elegancko wykończone. Posiłki goście spożywają w wielkiej sali zamkowej. Brzmi magicznie i fantastycznie! Cena na booking wynosi 5 450 euro za noc dla 24 osób. Co daje około 238 euro za osobę za noc. Cena moim zdaniem wysoka, ale okolica, wystrój i piękno tego miejsca pewnie jest w stanie do zrekompensować. 

 

I który z tych hoteli podobał się Wam najbardziej? Koniecznie dajcie mi znać na moim instagramie i do zobaczenia! See u !Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *