CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

3 FILMY KRĘCONE W IRLANDII

3 FILMY KRĘCONE W IRLANDII

Czy jak oglądacie filmy zastanawiacie się w jakim miejscu zostały nakręcone? Wiem, że wiele rzeczy jest nagrywanych na green screenie, ale jednak nie wszystkie widoki da się nim zastąpić. Ja często zastanawiam się nad miejscami i staram się szukać ich w internecie, aby w przyszłości, albo do nich pojechać, albo po prostu dowiedzieć się coś więcej o danym dziele. Dlatego mam dla Was dzisiaj kilka filmów, które były nagrywane w Irlandii.

Na pierwszy rzut mam dla Was trzy filmy. I chociaż filmów, które były nagrywane w Irlandii jest o wiele więcej. (Ba! Nawet nie sądziłam, że jest ich aż tyle!) A więc start!

 

www.filmowykot.pl

            „LOVE ROSIE”

Jest to jeden z moich ulubionych filmów i bardzo często do niego wracam. Co prawda jest to komedia romantyczna i nie każdego to przekona, ale film jest przecudowny i warto go obejrzeć. Powstał w 2014r i opowiada o historii przyjaźni Rosie oraz Alexa. Mieszkają oni w Irlandii i od dziecka są nierozłączni. Rosie pragnie otworzyć hotel, a Alex pragnie zostać lekarzem. Gdy Alex wyjeżdża do Stanów, ich przyjaźń zostaje wystawiona na wielką próbę. Film opowiada o sile ludzkich wyborów, jak jedna chwila potrafi zmienić nasze życie.

Miejsca nagrywania: Dublin i okolice, Portmanrock Beach (plaża oddalona 15 km od Dublina), Powerscourt( sala balowa) w Enniskerry ( 24 km od Dublina) jest to wieś położona w hrabstwie Wicklow.

 

https://www.teleman.pl/tv/Szeregowiec-Ryan-267917

„SZEREGOWIEC RYAN”

Sedze, że o tym filmie nie muszę pisać. Każdy na pewno go kojarzy. Początek filmu jest nagrywany na plaży Curracloe Beach w hrabstwie Wexford. Dokładnie 10 kilometrów od mojego miasta i więcej o niej poczytacie tutaj. Wielka jasna piękna plaża została przekształcona w wielki plan filmowy.

 

http://www.blu-ray.com/Minnie-Driver/66146/

 

„W KRĘGU PRZYJACIÓŁ”

W Inistioge byłam całkiem niedawno o o tym miejscu też jest wpis na blogu. Nagrywane tam było kilka filmów, lecz tylko jeden z nich oglądałam. (Inne muszę nadrobić!). Film o którym mowa jest z 1995r. Opowiada historię trzech kobiet i miłości jednej z nich. Żyły one w Irlandii i studiowały na Trinity Collage.

„Benny ( Minnie Driver) jest dziewczyną spod Dublina. Jest dziewczyną spokojną i ma bardzo dużo kompleksów. Wiążę się z bardzo przystojnym Jackiem ( Chris O’Donnell ). Wokół nich jest krąg przyjaciół. Jedni są pomocni, a drudzy ciągle szkodzą. Benny i Jack codziennie walczą z trudną codziennością, czy ich miłość przetrwa?”

To tyle na dziś i ja zabieram się dalej na odszukiwanie filmowych perełek! See u!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: