CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

5 rzeczy, na które nie warto tracić czasu

5 rzeczy, na które nie warto tracić czasu

Tydzień po powrocie z urlopu kończę bardzo dobrze i miło. Przy ciepłej herbacie, owinięta w ulubiony koc napawam się ostatnimi płomieniami palącego się węgla w kominku. Mam nadzieję, że zaraz przyjdzie wiosna i znowu wszystko wróci do życia. Wiosna to idealny czas, aby zacząć coś zmienić w swoim życiu, zacząć coś nowego. Spróbować czegoś czego nad niczym się nawet nie zastanawiało. Wiosna to czas idealny na pracę nad swoją efektywnością.

Jestem wyznania, że nie można żałować żadnej rzeczy, której w życiu się doświadczyło. Ale nie lubię jak marnuję czas uważam, że każda chwila jest wyjątkowa i cenna. Z każdej warto wycisnąć każdą kroplę. I obserwując swoje zachowania oraz obserwując ludzi wokół mnie mam wrażenie, że niektórzy tylko siedzą i czekają, aż stanie się coś lepszego. Fantastycznego. Wyjątkowego.  Niestety nic nie przychodzi od tak. I czasami warto zmienić podejście i przestać tracić czas. A moim zdaniem nie warto go tracić na….

 

Perfekcyjny flatlay? Idealny kubek kawy?

 

Perfekcjonizm.

Nie uważam, że to zła cecha. Jest to piękne jak coś tworzymy z wielką perfekcją, staramy się o każdy detal. Ale nie przesadzajmy. Od jednej nieperfekcyjnej rzeczy świat nie runie.

 

Każdy z Nas jest osobną wyjątkową jednostką.

 

Porównywanie siebie do innych.

Niestety social media i internet skracają dystans pomiędzy ludźmi. Z jednej strony to dobra sprawa, a z drugiej poznajemy czasem od podszewki życie innych i sami zaczynamy chcieć tak żyć zapominając o tym, że każdy ma swoją drogę. Swoją walizkę doświadczeń. I tutaj pozwolę sobie zacytować jeden z moich ulubionych cytatów, tym razem jest on Oscar’a Wilde’a:

„Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci.”

Trzeba zacząć myśleć o sobie jako osoba ważna. Nie można stawiać praktycznie obcych ludzi na pierwszym miejscu.

 

 

Próba zadowolenia wszystkich.

Warto zrozumieć pewną rzecz. Cokolwiek by się nie robiło i tak nigdy nie zadowolimy wszystkich. Nie warto myśleć nad tym co ludzie powiedzą, tylko trzeba zacząć działać i zacząć budować swoją przyszłość. Najważniejsza osoba jaka ma być zadowolona z tej pracy to Ty sam.

 

Książka – „Modoterapia” Antoniny Sameckiej

 

Narzekanie zamiast działania.

Najłatwiejsza rzecz zamiast działania. Narzekanie. Nikt nie zmotywuję Nas bardziej do działania niż my sami. Najważniejsze jest podejście i warto zamienić złe myśli oraz strach przed drogą do celu tylko pomyśleć o efekcie końcowym.

Zorganizować wyjazd? Zrobić projekt na angielski? Dokończyć sprzątanie? Napisać post? Każdy ma inne priorytety i one są bardzo ważne.

 

Brak priorytetów.

Jeśli mamy wiele rzeczy do zrobienia, zazwyczaj nie wiemy na czym się skupić, więc wiele z tych rzeczy robimy byle jak. Warto wyznaczyć listę priorytetów, które ułatwią nam organizację czasu. Warto angażować się w rzeczy ważne.

 

 

Dlatego bierzmy czas w swoje ręce. Bo dni mijają szybko i warto korzystać z nich i czerpać jak najwięcej. See you!

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: