CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

KOLEJNE FILMOWE MIEJSCE W IRLANDII POZNAJCIE INISTIOGE

KOLEJNE FILMOWE MIEJSCE W IRLANDII POZNAJCIE INISTIOGE

W drodze do Kilkenny zatrzymałam się w małym miasteczku, które od zawsze mnie intrygowało jeśli chodzi o wygląd. Nie raz, kiedy tamtędy przejeżdżałam mój wzrok przykuwał piękny most. Zawsze mówiłam sobie, że kiedyś tam się zatrzymam i dowiem się co w tym mieście jest tak dla mnie interesującego, w końcu nadszedł ten piękny dzień i okazuję się, że odkryłam kolejne filmowe miejsce na mapie Irlandii.

Ale jeszcze wrócę do swojej przeszłości, kiedyś nie skupiałam się na filmach, a dokładniej co w nich jest w tle i gdzie były grane. Po prostu coś tam kojarzyłam z nich i jeżeli mi się bardzo spodobał tak jak, np: Harry Potter to szukałam informacji o miejscach cały czas ( dlatego teraz mam wielką listę, gdzie był nagrywany Harry Potter i nie mogę się doczekać, aż tam pojadę, a jedno miejsce jest w Irlandii, więc kto wie, może niedło spełni się moje mini marzenie).

W Inistioge nagrywane było „W kręgu przyjaciół” z 1995r. Historia trzech kobiet oraz miłości jednej z nich, które żyły w Irlandii i studiowały na Trinity Collage. (Och, ciekawe czy widziały tą piękna bibliotekę, o której tutaj wspominam. Jak myślicie?).

„Benny ( Minnie Driver) jest dziewczyną spod Dublina. Jest dziewczyną spokojną i ma bardzo dużo kompleksów. Wiążę się z bardzo przystojnym Jackiem ( Chris O’Donnell ). Wokół nich jest krąg przyjaciół. Jedni są pomocni, a drudzy ciągle szkodzą. Benny i Jack codziennie walczą z trudną codziennością, czy ich miłość przetrwa?”

W tym miejscu znajduję się także knajpka o takiej samej nazwie, koniecznie muszę tam iść jak będę przejeżdżać następnym razem, podobno mają wyśmienite jedzenie.

 

Produkcja najnowsza nagrywana w Inistioge jest z 2013. Jest to film niemieckiej produkcji o nazwie „Romantic Road” opartą na scenariuszu Cecelii Ahern. Produkcja ta powstała dla niemieckiego programu ZDF.

 

Inistioge to bardzo romantyczne niecodzienne miejsce. Jest moim zdaniem oderwane od rzeczywistości i bardzo inne od miejsc w których byłam. Na pewno główną atrakcją jest most z XVIII wieku, który dodaję temu miejscu charakteru. Będąc w tym miejscu czułam się samotnie, siedząc przy moście, słuchając szumu rzeki przez dłuższą chwilę nie widziałam w zasięgu wzroku ani jednej osoby.

Poszłam w poszukiwania domu, który ma w swojej dekoracji buty jako doniczki dla kwiatów. Sądziłam, że poszukiwania będą dłuższe, ale pierwsza ulica w lewo i oto jestem. Prawda, że wygląda zarazem dziwnie i imponująco Od razu nasuwa się pytanie, dlaczego ktoś takie coś takiego sobie wymyślił.

Spotkałam też przepięknego rudego kota. ( główne zdjęcie w poście!) 😉

Mega oryginalny pomysł!

Z góry o wiele lepiej wszystko widać. Wokół widzimy same zielone pola i owieczki pasące się po drugiej stronie mostu. Istna sielanka. Idę w stronę ogrodów Woodstock. Widziałam je na zdjęciach i muszę powiedzieć jedno wielkie: wow! Ale zdecydowałam się pojechać w kwietniu, jak pogoda będzie o wiele lepsza i rośliny wrócą do życia, więc wróciłam w dół kierując się do auta.

 

 

Cała moja krótka wycieczka trwała około godziny i jeśli oglądaliście te filmy, albo lubicie niecodzienne bajkowe i romantyczne miejsca, to na pewno tu Wam się spodoba. Koniecznie zobaczcie fotorelację. Moim zdaniem to idealne miejsce do wyciszenia się i odpoczynku.

Więcej informacji znajdziecie na ich oficjalnej stronie – tutaj. See u!

Może ktoś spróbuję wymówić co jest napisane na górnym znaku?
Piękne malowidła!

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: