CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

WOLNY DZIEŃ CZYLI WYCIECZKA NA WODOPAD – MAHON FALLS

WOLNY DZIEŃ CZYLI WYCIECZKA NA WODOPAD – MAHON FALLS

Wiosna za rogiem. Za oknami jest już coraz lepsza pogoda i mnie to bardzo cieszy, bo ile można znosić deszcz? W tym roku postawiłam sobie jeden cel. Zwiedzić zakątki Irlandii tam gdzie jeszcze nie byłam, bo często jeżdżę w te same miejsca, a nie odwiedzam nic nowego, a tutaj jest co odwiedzać. Dzisiaj zapraszam Was w góry Comeragh.

MahonFalls

Ponad godzina drogi od Wexford i docieramy do jednych z największych wodospadów w Irlandii. Docieramy do Gór Comeragh, oddalonych od Cork ( drugie największe miasto w Irlandii ) około 70 km. Więc jeśli wylądujecie w Cork, to stamtąd jest bardzo blisko. Z Dublina to ponad 200 kilometrów.

W górach Comeragh najwyższy szczyt to  Fauscoum i ma 793m n.p.m. Te góry są o wiele trudniejsze niż góry Wicklow. Idąc po nich trafimy na torfowiska oraz trudny teren do przejścia. Nie ma tutaj określonych jasno szlaków i można łatwo zrobić sobie krzywdę.

mahonfallsdroga

Jadąc w strone gór już widzimy przepiękne widoki. Ja zachwycałam się Nimi porównując je do Wielkiego Kanionu. Mam porównanie tylko ze zdjęć (niestety), ale to było moje pierwsze skojarzenie. Droga jest kręta oraz bardzo wąska dlatego nie należy na niej szybko się poruszać. Po drodze natrafiamy na przejazd nad metalowymi rolkami i zaraz za Nimi jest tzw. Magic road. Droga po której samochód sam porusza się do przodu, albo do tyłu, zależnie oczywiście z której strony jedziemy. Niestety, ja to miejsce przejechałam, ale tą magię można zobaczyć na filmach w internecie.

 

mahonfalls

Jadąc dalej zza góry wyłania się wodospad. Zaraz obok jest parking. Zatrzymujemy się i czeka nad około kilometra spaceru. Ale zanim go zaczniemy warto obejrzeć się za siebie. Widok na morze to coś co mnie zawsze odpręża i zachwyca. W linii prostej jest około 15 kilometrów do morza. Mamy widok na Morze Celtyckie.

morzeceltyckie

Wodospad ma 80 metrów wysokości. Po drodze idziemy krętą dróżką i dochodzimy do miejsca w którym musimy przejść po kamieniach. I już nad sobą mamy piękny widok i dźwięk, który uspokaja.

mahonfalls

Miejsce to jest darmowe i jest często odwiedzane przez turystów, chociaż w mało którym przewodniku jest ono opisane. Często jak pytam kogoś z miasta czy tam był, odpowiada, że nie. Więc zastanawiam się skąd turyści się tam biorą, skoro nie zawsze tubylcy wiedzą o tym miejscu.

mahonfallsowca

Po drodze można podziwiać owce. Jest ich dużo i są one wszędzie. Wychodzą na drogę,  podchodzą bardzo blisko.

Wychodząc z auta bardzo wiało i bardzo ciężko się szło. Byłam w szoku jak zobaczyłam śnieg, a zaraz obok zieloną trawę. W Polsce zazwyczaj w zimę jest wszystko w szaro-burych kolorach. Za to lubię Irlandię. Ma ona kolorową florę nawet w środku zimy.

drogamahonfalls

 

Wracając z wodospadów warto przejechać parking, a nie się z niego wracać, super widoki i piękny zachód słońca ( jeśli jesteście popołudniu). Gwarantowany. Warto tam pojechać kilka razy, ponieważ zależnie od pory roku i pogody są bardzo różne widoki i kolory.

widoknagóry

Do zobaczenia następnym razem 🙂

P.S przewiń w dół po więcej zdjęć!

mahonfalls mahonfalls mahonfalls mf mf mf mfDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: