CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

SKY GARDEN – DARMOWA ATRAKCJA W LONDYNIE

SKY GARDEN – DARMOWA ATRAKCJA W LONDYNIE

Darmowa atrakcja w Londynie? To realizm czy abstrakcja? Londyn to miasto pełne niespodzianek. Ja kilka dni przed wyjazdem, dokładnie planowałam co zobaczyć i gdzie iść, aby poznać to miasto bardzo dobrze, albo chociaż spróbować je poznać. Bo po trzech dniach trudno powiedzieć, że widziało się wszystko. Ale w tym miejscu widziało, nabiera nowego znaczenia. Przedstawiam Wam darmową atrakcję w Londynie, w której doznamy poznania miasta z lotu ptaka! Ja byłam zachwycona!

Informacje o tym miejscu znalazłam przypadkiem. Na blogu Fashionelki, czyli Elizy Wydrych-Strzeleckiej. Jeśli jej nie znacie, to koniecznie sprawdźcie jej bloga. Buldogi francuskie, wegańskie jedzenie, podróże i zdrowy styl życia. To cztery frazy, które idealnie go opisują! Ale wracając, Sky Garden znajduję się przy 20 Fenchurch St w wielkim moim zdaniem brzydkim budynku, który przypomina mi jakieś ufo. ( Ale uwaga, nie tylko ja tak uważam. Londyńczycy uznali go za najbrzydszy budynek w mieście!). Początkowo się tam zgubiłam. Nie sądziłam, że Sky Garden jest właśnie tam i mając bilet na 10:00 prawię się spóźniliśmy. Używałam bardzo złych słów, aby opisać aplikacje Google Maps. Byłam zła, że wyprowadziła mnie na manowce i nie wiem, gdzie mam teraz iść, żeby się tam dostać, ale potem z wielkimi przeprosinami i pokorą schowałam telefon do kieszeni kiedy trafiłam pod ten budynek. Jak widać nie warto kłócić się z aplikacją, która wie o wiele więcej od Nas. Nie powtarzać moich błędów.

Brzydki prawda?
Brzydki, prawda?

Miejsce to jest darmowe. Jedyną rzeczą, jaką trzeba wykonać, aby tam wejść jest rezerwacja biletów na tej stronie i stawienie się w budynku na godzinę podaną na bilecie. Nie musimy ich nawet drukować. Dostajemy je na email i wchodząc do budynku zostają Nam one sprawdzone przez obsługę. Ja rezerwowałam bilet około tygodnia przed wizytą, ale sprawdzałam dostępność biletów prawie trzy tygodnie przed podróżą. I różnica w dostępności była duża, więc jeśli jesteście pewni, że tam chcecie iść danego dnia o danej godzinie warto od razu rezerwować miejsce.  Potem przechodzimy kontrolę bezpieczeństwa i jedziemy bardzo szybką windą na górę.

Na górze wita Nas piękna zielona dżungla z wijącym się w powietrzu aromatem świeżej kawy. W końcu jest dopiero 10:00 a Londyn budzi się do życia. Po przejściu do głównej nawy dostaję zastrzyku zachwytu ponieważ widok panoramy jest prze-cu-do-wny!

sky garden

W tym miejscu mamy panoramę 360 stopni. Chodząc pomiędzy kwiatami i kawiarnią, możemy nacieszyć się widokiem z każdej strony. Na oknach są dodatkowo napisane jakie atrakcje możemy zobaczyć z danego miejsca, więc to dodatkowo ułatwia sprawę.

 

Dojedziemy tam metrem wysiadając na stacji Bank albo Monument. Poza kawiarnią, jest tu także cocktail bar oraz restauracja. Można zrelaksować się w leżaczku z kawą i pięknym widokiem. Po prostu cudo. Na bilecie mamy ograniczony czas – 1 godzina. Ale nie wiem czy jeśli zostaniemy tam dłużej to coś się stanie. Ja tam byłam około 40-50 minut i to był wystarczający czas.

 

Niedaleko mamy wiele atrakcji, po zwiedzaniu Sky Garden przeszłam się do Tower Bridge oraz Tower of London w około 10-15 minut. Jeszcze po drodze skoczyłam na kawę.

 

Bardzo Wam polecam to miejsce. Warte jest odwiedzin nawet jeśli jesteśmy w Londynie bardzo krótko. Ja zawsze szukam najwyższych miejsc i ogrodów, które można zobaczyć. Co prawda w Londynie The Shard ma miano najwyższego i tam też jest punkt widokowy, ale przy niskobudżetowym wypadzie warto zwracać uwagę na darmowe atrakcje albo atrakcje z łączeniem biletów. Będziecie tym miejsce oczarowani!2 thoughts on “SKY GARDEN – DARMOWA ATRAKCJA W LONDYNIE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: