CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

COURTOWN – NADMORSKIE MIASTECZKO

COURTOWN – NADMORSKIE MIASTECZKO

Małe miasteczko w północno – zachodniej części hrabstwa Wexford. Zaledwie dwa tysiące mieszkańców. Co przyciąga turystów do tak małego miasteczka? Jakie atrakcje i ciekawe miejsca kryje za sobą Courtown?

Tak jak wspomniałam. Malutkie i ładne miasteczko nad Morzem Irlandzkim. Z Dublina dojedziemy tam w półtorej godziny trasą M11 lub N81. Obydwie trasy pokazują 111 kilometrów do pokonania. Byłam w tym mieście kilka razy. Zazwyczaj jeździłam na plażę, bo moim zdaniem jest o wiele piękniejsza niż Plaża w Curracloe, o której pisze tutaj. Tam jadąc trasą prosto w las, nagle wyjeżdżamy przy samej plaży gdzie nie ma nikogo. Jest tylko szum fal, my i morze. Jeśli ktoś uwielbia takie klimaty to miejsce jest idealne dla niego. Kiedy pierwszy raz przyjechałam tutaj porównałam to miejsce to amerykańskich małych nadmorskich miasteczek. Lubie tu przyjeżdżać, zawsze mam w głowie to porównanie. 

courtown

Atrakcje tego miasta – używam do tego TripAdvisor, nie we wszystkich miejscach byłam, bazuję także na ocenach moim znajomych, który tam byli.

  1. SealRescue -„szpital” dla fok, więcej jest w tym wpisie, koniecznie sprawdźcie, jest to must see w tym mieście!
  2. Plaża i port w Courtown. Fani natury oraz spokoju, znajdą tu spokój i ciszę.
  3. Pirates Cove Courtown miejsce idealne, aby zabrać dzieci na wspólną zabawę. Zorbing, minigolf, różne gry, na pewno nikt nie będzie się tam nudzić.
  4. Gravity Extreme Adventure. Park linowy. Kolejne miejsce, aby się rozerwać z rodziną, gdy zwiedzamy Irlandię.

*Ja koniecznie przy następnej okazji muszę wypróbować tą trasę. Byłam tylko przelotem w lesie oznaczonym na mapie, lecz po zdjęciach wydaję się on bardziej interesujący 🙂

Poniżej parę zdjęć z kilku małych wypraw i mam nadzieję do niedługiego zobaczenia 🙂

 

Courtown courtown courtown courtown courtown

 

 

 

 

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: