CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

5 POWODÓW DLACZEGO LONDYN PRZYPOMINA MI NOWY JORK

5 POWODÓW DLACZEGO LONDYN PRZYPOMINA MI NOWY JORK

„Możesz się śmiać, możesz się dziwić chodząc po mieście Londyn”. W piosenkę Lilly Allen idealnie się wpasowuję. Z jednej strony byłam uśmiechnięta od ucha do ucha, że w końcu ten Londyn będę miała za sobą. A z drugiej zastanawiałam się, „Dlaczego on tak bardzo przypomina mi mój ukochany Nowy Jork? Czy to coś nie tak z moja głową? Czy może rzeczywiście są jakieś podobieństwa?” No moim zdaniem jakieś są. Jest kilka powodów dlaczego Londyn przypomina mi Nowy Jork. I chociaż w Stanach nigdy (jeszcze) nie byłam, to wiem o nich bardzo dużo. Dlatego moje chore myśli mogą mieć jakieś potwierdzenie.

METRO

Wyjeżdżanie metra na wierzch. Nie będąc w NYC od razu można widzieć podobieństwo. Prawie na każdym filmie jest nagrywana scena w metrze i ono właśnie wyjeżdża na wierzch. Pierwsza scena jaka przychodzi mi na myśl pochodzi z filmu „LOL” z Miley Cyrus, ale na pewno znalazłabym szybko więcej przykładów. I tak oto metro w Londynie jest w czołówce rzeczy dlaczego Londyn to mały Nowy Jork.

ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Piccadilly_Circus

 

 

TIMES SQUARE BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ

West End. Soho. Picadilly Circus. Skrzyżowanie z reklamami, które odzwierciedla Times Square. Czułam się jak maluch w wielkim mieście. Tłumy, wiele osób robi sobie zdjęcia, wszędzie odgłosy ruchu drogowego, bicie serca stolicy Anglii… I te reklamy.

 

CHINATOWN

Byłam akurat po obiedzie i nie próbowałam przysmaków ze wschodu w Londynie, ale następnym razem muszę to zrobić i potem mieć porównanie do nowojorskiej dzielnicy.

 

WIELKA METROPOLIA

Godzina 9:00. Tłum osób w metrze. Kawa w ręku. Wszyscy w biegu. Obraz jak z amerykańskiego filmu. Panowie w garniturach z teczkami. Nikt nie ma czasu się zatrzymać. Czas zarządza życiem.

Na pierwszy rzut oka to tylko to przyszło mi do głowy. Powodów pewnie znalazło by się więcej. W końcu Londyn nazywany jest stolicą Europy. Może to tu jest pies pogrzebany. Jeden fakt mnie pociesza. Do Londynu mam ponad godzinkę samolotem, więc jak będzie mi tęskno za moją małą Ameryką, to już wiem, gdzie mam szukać szczęścia.

TAKSÓWKI

I chociaż tam najczęściej spotykamy tylko żółte, to tutaj prócz klasycznych znajdziemy i takie perełki! Cudowne, prawda?

P.S Niedługo spora dawka zdjęć z tego pięknego miasta na moim Instagramie. Stay tuned!

A na instagramie jeszczę trochę zimy…1 thought on “5 POWODÓW DLACZEGO LONDYN PRZYPOMINA MI NOWY JORK”

  • Lodnyn jest piekny i nie ma co do tego watpliwosci. Nigdy nie byłam w NY ale tez mam wrazenie ze oba maista sa podobne ze wzgledu na tetniace zycie i charaker miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: