CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

JOHNSTOWN CASTLE

JOHNSTOWN CASTLE

I chociaż pogoda za nie zachęca do wychylania nosa zza drzwi. Mam dla Was kolejne miejsce na listę obowiązkowych miejsc do zobaczenia w Hrabstwie Wexford. Uwielbiam spacerować i chociaż nic nie dorówna Łazienkom Królewskim w Warszawie, to to miejsce chociaż na jakiś okres czasu mi je zastępuję. Miejsce idealne do wyciszenia, do biegania, ale także to biwakowania w jakieś spokojne niedzielne popołudnie. Co prawda jeszcze tego nie widziałam, ale nie jest to zabronione. Może powinnam być pierwsza?

 

 

 

 

 

Johnstown Castle został zbudowany przez rodzinę Esmondów, którzy przybyli do Wexford w 1169 roku. Lecz dopiero rodzina Grogan rozwineła tą posiadłość. Powiększyła tereny ogrodów i jeziora. Ogrody zostały otoczone wielkimi murami, które stoją do dziś. Zostały także stworzone ścieżki wokół jeziora i w ogrodzie. Otwarte są one przez siedem dni w tygodniu, przez cały rok. Bardzo łatwo można to miejsce przejechać mimo, że łatwo je znaleść na mapie. Niestety do głownej części parku, czyli zamku nie da się wejść. Jest w środku pusty i z tego co widziałam był odnawiany. Być może uda się to w przyszłości, ale zamiast tego działa tam bardzo dobrze muzeum Agroturystyki, gdzie po drodzę spotkamy pawią rodzinę.  W muzeum poznamy idealne życie na wsi.  Znajdziemy tam nie tylko meble z wiejskich kuchni irlandzkich mieszkanców, ale także maszyny, które były używane w tamtych czasach. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale także dla samotników, którzy potrzebują troche wytchnienia i odpoczynku.

 

 

 

Opłata za parking jest pobierana przy wjeździe jest to koszt 2 euro za samochód. (Byłam w maju płaciłam za wjazd, byłam w listopadzie i nie było opłat, więc pewnię to zależy od oblężenia parku w danych miesiącach, bądź kaprysu pana w budce ze szlabanem).

 

 

 

Byłam tam kilkakrotnie i za każdym razem zachwycam sie bogactwem roślin, jakie możemy tam spotkać. Podobno jest aż 200 gatunków! I chociaż kwiatów nie lubie dostawać to spokój z matką naturą i dźwięk wody uspokaja mnie jak nic innego. Zobaczcie moją małą fotorelacje z tego miejsca.

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: