CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

„MORSKIE OKO”

„MORSKIE OKO”

 

 

 

Bardzo lubie tu jeździć, to miejsce mnie uspokaja i sprawia, że ładuję swoją energię w ekspresowym tempie. O tym miejscu prawie nikt nie wie, łatwo można się pogubić, gdzie to miejsce dokładnie jest. Ja sama wielokrotkie skręcam w złą uliczkę.

 

 

Carrigfoyle Quarry to pełna nazwa miejsca do którego Was dzisiaj zabieram. Jest to niewykorzystany kamieniołom znajdujący sie w Barntown w hrabstwie Wexford. Prócz wysokich klifów, malowniczych zielonych krajobrazów, pięknego niebieskiego jeziora, znajdziemy tam również widok, który zapiera dech w piersiach. Zobaczymy tam panoramę okolic Barntown oraz miasta Wexford. Warto tam pojechać w godzinach popołudniowych w słoneczny i bezwietrzny dzień, ponieważ lekki deszcz potrafi narobić wiele kłopotów. Prócz spacerowiczów z psami rzadko spotkamy tam kogoś innego. Ja tylko raz  spotkałam inne osoby. Moim zdaniem jezioro i jego najbliższa okolica wyglądają nieco egzotycznie. Zależy o jakiej porze dnia tam pojedziemy, ale woda i skały zmieniają kolor i dodaje to wielkiego uroku temu miejscu. Warto pamiętać, że nadal to miejce może być niebezpieczne. I nie można ignorować znaków które napotkamy na samym wejściu do lasu. Musimy uważać na spadające kamienie, głeboką wodę, strome klify oraz cienki lód w okresie przymrozków. Niestety, ale w tym miejscu zdarzyły się przypadki śmiertelne z powodu nieuwagi i ignorowania tablic ostrzegawczych. Mówi się rownież, że na środku owego zbiornika wodnego pod wodą znajduje się samochód. Nikt nie ma pojęcia jak mogłby się tam znaleść ponieważ jezioro z każdej strony osłonięte jest wyżynami.

 

 

Pamiętajmy, że jeziora kamieniołowe mogą być zdradliwe. Zazwyczaj są głębokie, a woda jest bardzo zimna. I dzieki temu nasz organizm może doznać szoku, kiedy się w niej zanurzymy. Dlatego pewnie obowiązuję zakaz kąpieli i nurkowania w jeziorze, ale na wodzie nie raz pływały pontony zostawione przez ludzi mocnych wrażeń. Ja jednak preferuję odpoczynek nad brzegiem i nie zbliżam się zbyt blisko wody.

 

 

 

Polecam do tego miejsca pojechać samochodem. Droga jest bardzo ciężka i trudna do pokonania. Można się łatwo zgubić i warto jechać z GPS-em. Jeśli szukamy relaksu i odpoczynku na urlopie to jest jedno z takich miejsc gdzie 10-minut obcowania z natura uspokoi Nas na długo. Mam nadzieję, że wpis Wam się podobał i widzimy się już w kolejnym poście!

 

 

 

.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: