CZYLI PROSTYMI SŁOWAMI O ŻYCIU ZA GRANICĄ

CURRACLOE BEACH MIEJSCE GDZIE SPOTKASZ TOMA HANKSA

Relaksując się od pracy i korzystając z ładnej pogody wybrałam  się na wycieczke w znane mi miejsce. Mimo że wielokrotnie już tam byłam, po prostu uwielbiam tam jeździć. Kocham morze i wiecznie nie mogę się zdecydować czy wolę sporty zimowe czy pływanie w wodzie, ale wiem jedno: dźwięk fal zawsze mnie uspokajał i jest jednym z moich ulubionych. I chociaż droga prowadząca do Curracloe nie zachęca do odwiedzin, to warto zajrzeć w to miejsce choćby z jednego powodu…

 

Curracloe Beach! Właśnie na tej plaży w 1997 roku była nagrywana scena lądowań wojsk alianckich z „Szeregowca Ryan-a” w reżyserii Stevena Spielberga. Pierwsze minuty  filmu należą właśnie do tego miejsca. Ciekawostką jest to, że podobno pierwsze dwadzieścia minut filmu nagrywano tutaj aż czternaście dni! Curracloe Beach to plaża nazwana jako „Omaha” w filmie. Miejsce to jest czyste i bardzo duże. W okolicy jest darmowy parking, toalety oraz mała kawiarnia. Najwięcej osób spotkamy w okresie wakacyjnym, poza sezonem jest raczej pusto. Czasem spotkamy spacerujących tubylców z psami albo biegaczy. Poza nimi i naturą nie ma tu żadnego innego dźwięku. Jeśli uwielbiamy miejsca spokojne oraz takie, w których można się wyciszyć, to Curracloe jest idealne dla Nas. Niedaleko jest też miasteczko, w którym znajdziemy bary, restauracje, hotele i bardzo popularne obiekty typu B&B.

Jeśli będziecie w Dublinie albo w Cork polecam przyjechać tu i zobaczyć tę piękną okolicę. Jest to azyl dla duszy. W tym samym miejscu jest też Raven Woods, czyli jeden z wiekszych rezerwatów leśnych w Irlandii. Ciągnie się przez niego 10-cio kilometrowy szlak. Jeszcze nigdy tam nie byłam, ale koniecznie muszę się wybrać przed deszczowym okresem w Irlandii. Bardzo dużo osób poleca to miejsce.

 

Oczywiście jeśli macie jakieś pytania zapraszam do kontaktu ze mną – sądzę, że nie gryzę  (chociaż pewna nie jestem ;)). Ale jeśli jeszcze nie oglądaliście „Szeregowca Ryan-a” koniecznie musicie nadrobić zaległości!

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


%d bloggers like this: